Proszę czekać...

Jednym z pierwszych pytań rodziców, którzy dopiero przymierzają się do pieluchowania wielorazowego jest to ile pieluch potrzeba, aby móc z nich swobodnie korzystać.

Odpowiedź zależy od tego jak często chcesz robić pranie oraz od tego jak często będziesz zmieniać pieluszkę. W pierwszych trzech miesiącach życia niemowlak wypróżnia się bardzo często, więc pieluszka zmieniana jest nawet 12 razy na dobę. W tym okresie będziesz potrzebowała nieco więcej wkładów lub konieczne będzie codzienne pranie. Od ok. 4 miesiąca życia pieluszkę będziemy zmieniać już około 8-10 razy na dobę i ilość ta zredukuje się jeszcze około pierwszych urodzin dziecka.

 

Zakładając więc pranie co drugi dzień będzie potrzeba:

W okresie noworodkowym - około 36 wkładów (zapas na 2 dni to 24 wkłady + trzeci zestaw w praniu). Pamiętajmy, że pieluszki muszą mieć też czas na wyschnięcie.

Jeśli zaczynasz pieluchowanie wielorazówkami po 3 miesiącu, możesz spokojnie zaopatrzyć się w 30 wkładów.

Niezależnie od wieku dziecka potrzeba będzie 4-5 otulaczy.

 

Jeśli jednak nie masz nic przeciwko codziennemu praniu, liczby te będą odpowiednio mniejsze. 

Aby ułatwić zadanie skompletowania pierwszej wyprawki, przygotowaliśmy w naszym sklepie zestawy startowe, które zawierają komplet otulaczy i wkładów, mogące posłużyć jako baza do późniejszego rozbudowania. Chętnie przygotujemy także indywidualną propozycję skrojoną idealnie do potrzeb Twojego dziecka. Wystarczy do nas zadzwonić lub napisać podając podstawowe informacje na temat dziecka: płeć, wiek, waga i wzrost oraz krótki opis tego jak częste zakładacie pranie, czy będzie to wyłączny system pieluchowania czy naprzemienne pieluchowanie z jednorazówkami? Jaki zakładasz budżet na cały zestaw?
test